Zapisy i informacje pod telefonami: 

  694356621 i 661798535

Witamy na stronach naszej Akademii Uśmiechu !

…Przedszkole jest „drugim domem” dla Twojego dziecka gdzie radość, uśmiech i zabawa umila czas jego dzieciństwa. W związku z tym Akademia Uśmiechu otwiera swoje drzwi dla wszystkich dzieci od poniedziałku do piątku od godz. 6.30 do godz. 17.30, zapewniając pełną opiekę i edukację realizowaną w oparciu o program wychowawczy.

…Jesteśmy przedszkolem całorocznym, otwartym również w wakacje i ferie zimowe. Swoją działalność prowadzimy na terenie miasta Jarosławia. Wierzymy, że dzięki wykwalifikowanej kadrze, atmosferze przyjaźni i miłości zdobędziemy serca nie tylko naszych maluchów, do których kierujemy ofertę edukacyjną, ale także i Rodziców, zatroskanych o dobro swoich dzieci.

…Zapewniamy, iż właśnie w naszym przedszkolu Rodzice ceniący systematyczną pracę edukacyjną swojego dziecka znajdą zrozumienie u naszej kadry, która dołoży wszelkich starań aby w trosce o dobro maluchów zachować równowagę pomiędzy edukacją a zabawą.

…Pamiętając jednak, że przedszkole to nie szkoła, ani tym bardziej uniwersytet, na pierwszym miejscu stawiamy zabawę umiejętnie połączoną z zajęciami edukacyjnymi.

…Naszym celem jest wydobycie z każdego dziecka to co jest w nim najlepsze i najpiękniejsze, aby każde z nich czuło się jak u siebie w domu.

…Zachęcamy zatem do zapoznania się z naszą witryną internetową. Znajdziecie tu Państwo wszelkie informacje dotyczące przedszkola – jego działalności, sposobie rekrutacji, aktualnościach i planowanych wydarzeniach.

A teraz o naszej Akademii …

…Akademia Uśmiechu jest miejscem wyjątkowym, gdzie uśmiech i radość nie schodzi z twarzy dziecka. To dla nas najważniejsze zadanie, dlatego staramy się aby nic nie zakłóciło bezpieczeństwu maluchów.

W związku z tym zapraszamy na krótki spacer po naszym przedszkolu aby przybliżyć Państwu miejsce przebywania Waszych pociech.

Nasza „Akademia Uśmiechu” mieści się w bloku  wspólnoty mieszkaniowej „Zielone Ogrody”na ul. Skarbowskiego przy os. Piłsudskiego za parkiem. Do przedszkola można wejść przez zamykana bramkę z domofonem założoną w celu bezpieczeństwa

Wchodząc w mury przedszkola poprzez mały przedsionek ozdobiony wystrojem odpowiednim do określonej pory roku, znajdziemy się w ogromnym korytarzu, którego ściany „uśmiechają się” do nas postaciami ze świata bajek.

Wesoła myszka Miki, chociaż nieśmiało, ale przyjaźnie zachęca wszystkich do obejrzenia przedszkola i zaprasza do pięknej i przestronnej szatni, gdzie każde dziecko ma swój wieszaczek i półeczkę na ubranka i rzeczy osobiste. Właściciel danej półeczki ma swój „identyfikator” czyli znaczek sygnalizujący do kogo dana półeczka należyNa ścianach wiszą tablice, a na nich umieszczone są prace plastyczne i techniczne naszych podopiecznych.

Po prawej strony od wejścia znajdują się drzwi prowadzące do największej sali „Akademii Uśmiechu”.

Jest to niebieska sala starszych dzieci -„Perełek”, której wystrój napaja błękitną morska falą. Sala ta połączona jest z „lustrzaną salą” przystosowaną do rytmiki i nauki baletu. Prowadzone są tam również zajęcia z gimnastyki korekcyjnej.

Łazienka w tej Sali pomalowana jest również na niebiesko, a wyposażenie składa się z sanitariatów odpowiednich do wzrostu starszych dzieci. Poza tym na ścianach są ogromne lustra, a w rogu znajduje się kabina prysznicowa.Kierując się prosto korytarzem mijamy łazienkę i WC dla rodziców, dwie kuchnie skąd panie roznoszą pyszne posiłki, następnie pokoik socjalny dla nauczycieli oraz sekretariat z pokojem pani Dyrektor.

 

Z korytarza po lewej stronie jest wejście do „królestwa” 4-latków, czyli zielona sala „Jagódek”. Dzieci mogą poczuć się tutaj jak w lesie, otoczone kolorem zielonych mebelków i stolików. Na półeczkach znajdują się zabawki i książki edukacyjne, a także teczki z pracami plastycznymi przedszkolaków.

Wkrótce ściany zostaną ozdobione bohaterami „leśnych „ bajek, takich jak: „Czerwony Kapturek”, „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” czy „Kubuś Puchatek”.

Przy stolikach, usytuowanych w pobliżu dużych i przestrzennych okien, dzieci wykonują różne prace zadane przez panią oraz spożywają posiłki. Sala posiada swoją łazienkę odpowiadającą potrzebom dziecka i dostosowaną kolorystycznie do wystroju sali.Na końcu długiego korytarza, którego ściany ozdobione są bohaterami z różnych bajek, znajduje się sala żółta – miejsce zabaw dzieci najmłodszych czyli „Promyczków”.

Nazwa sali nawiązuje do jej wystroju w kolorze żółtym. Ściany, stoliki, mebelki dopasowane są do przytulnej i słonecznej sali. Lale, misie, samochodziki czy puzzle mają tu swoje miejsce i dostosowane są do wieku i bezpieczeństwa dzieci.

W sali tej, tak samo jak w pozostałych, znajduje się „słoneczna” łazienka wyposażona w sanitariaty dla najmłodszych wzrostem dzieci. Znalazła tu również miejsce półeczka na przybory do mycia ząbków, która przypomina maluchom jak ważne jest dbanie o zęby.

Całe przedszkole jest doskonale oświetlone, a dodatkowo dzięki olbrzymim szybom okiennym wpadają do środka jakże ciepłe i jasne promyki słońca. Dodatkowo przedszkole wyposażone jest w klimatyzację i monitoring, zapewniający bezpieczeństwo dzieciom. Atmosferę wygody i przyjaźni sygnalizują liczne tapety ścienne jakże kolorowe i przejrzyste. Podczas poobiedniego wypoczynku grupa dzieci najmłodszych korzysta z wygodnych leżaczków. Leżakowanie umila muzyka relaksacyjna i liczne przytulanki  ’’zamieszkujące” nasze przedszkole.

W związku z powyższym serdecznie zapraszamy do zwiedzania naszego przedszkola.Do zobaczenia w „Akademii Uśmiechu”!!!!!:)


Od września 2017 roku działa oddział naszego przedszkola w budynku obok, na parterze sąsiedniego bloku o powierzchni 800 m. Znajduje się tam 6 przestronnych sal przedszkolnych, dwie sale do rytmiki, duży korytarz, gdzie mieści się szatnia. Każda sala posiada łazienki dostosowane do potrzeb i wieku dziecka. Kuchnie przygotowane do przyjęcia cateringu, łazienka dla rodziców. Przedszkole wyposażone w klimatyzację, wentylację i monitoring – dzięki czemu zwiększa bezpieczeństwo dzieci. Obok przedszkola zlokalizowany jest duży plac zabaw dla dzieci wyposażony w nowoczesne i gwarantujące bezpieczeństwo urządzenia do zabawy.

Całe przedszkole przygotowane jest na przyjęcie 250 dzieci.